CRAZY DAY nebyl jen obyčejnou kaskadérskou show, ale velkolepým divadelně-kaskadérským představením. Hlavním hrdinou a vypravěčem je Tom, jehož rodina prodělala válku, okupaci, revoluci. Tom je nejmladší a všechno, co zažil jeho dědeček, tatínek a ostatní, vypráví nám, divákům. A kaskadéři s pomocí techniky a rekvizit hrají divadlo a dokreslují divákovi Tomovo vyprávění. Tom nakonec umírá. Celý příběh je pravdivý a je věnovaný kamarádovi Tomovi, který 15. 11. při cestě na trénink Crazy Day tragicky zahynul pod koly nepozorné řidičky.
Nacismus a okupace
Tom vypráví o pohodové době před válkou, najednou zvrat, nacisti v černých BMW s hákovými kříži na dveřích – začátek 2. světové války. Útlak, teror, násilí. Doba jde dál, válka končí a nastupují komunisti. Žlutobílé žigulíky a škodovky stodvacítky, modré kulaté majáky, obušky a „Máme holé ruce! “... Sametová revoluce, favorit Veřejné bezpečnosti převrácený na střechu. Pět vteřin ticha v hale, obrovský potlesk. Uvolnění napětí a konec lynčování. Vězňové jsou propuštěni z koule smrti a už nemusejí jezdit za mřížemi hlavou dolů. Po útrapách a nátlaku, po době, kterou všichni kaskadéři s pomocí jízdních kol, aut, motorek, perfektních kostýmů a světelno-laserové show perfektně navodili a připomněli, nastává uvolnění. Velkolepé divadelní finále završují tři zahraniční freestyle motokrosaři, svoboda, mír, oslavy...
Absolutní premiéra
Předvedla se česká motocyklová kaskadérská špička v čele s Martinem Krátkým, Mírou Lisým, Alešem Polákem, Davidem Zavadským, Markem Černým, Romanem Janošťákem a dalšími, filmoví autokaskadéři a spousty dalších lidí (tanečnice, pyrotechnici, kulisáci), bez kterých by program byl prázdný. Crazy Day měl spád a rozhodně přinesl něco nového ke koukání. Protagonisté jsou vesměs rebelové a punkeři a z jejich vystoupení sálala ohromná energie, přestože se kvůli prodloužené zimě sestava jela na živo celá až naostro. Všichni do toho dali všechno. Motory řvaly, pískot gum na klouzavé prkenné podlaze neutichal, oblaka kouře z usmažených pneumatik zatahala i za nosy. Dav křičel, pískal i tleskal, hecoval a fandil. Pořadatel Honza Holub dokázal s kamarády sestavit opravdovou show na světové úrovni, nebojím se říct, že takové divadelně-kaskadérské představení tu ještě nebylo. Halu navštívilo zaručených 5500 lidí. Po představení na after party přišli freestylisté za pořadatelem a bylo na nich vidět zjevné nadšení. Létají prý po celém světě a předvádí FMX, ale tohle prý nikde neviděli. A také prý nechápali ten hukot v hale – takové povzbuzování a atmosféru prý nezažili.
Dovolím si hodnocení - velkolepé divadelně-kaskadérské dílo s výbornými protagonisty, perfektním programem a silným motivem, mně osobně připomínající kombinaci prožitků české národní historie a abstraktního filmu Pink Floyd: The Wall.