Charpentier na Bol d'Or

vydáno 6. 8. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

Sebastian Charpentier spolu s motokrosovou legendou Jean-Michel Baylem vytvoří tým na slavné čtyřiadvacetihodinovce ve francouzském Bol d'Or.

V letošním ročníku slavného vytrvalostního závodu Bol d'Or na okruhu v Magny Cours uvidíme v jednom týmu velmi zajímavou dvojici jezdců. Své síly spojí bývalý mistr světa a legenda motokrosu, Francouz  Jean-Michel Bayle a dvojnásobný mistr světa v kategorii supersportů, také Francouz, Sebastian Charpentier. Tito dva jezdci pojedou za tým Ten Kate Honda  na motocyklu Honda CBR100RR. První testy na zářijový čtyřiadvacetihodinový závod mají oba jezci nachystané v průběhu srpna. 



Sebastian Charpentier závodění dočasně opustil po skončení loňské sezony, kdy absolvoval několik škaredých pádů, a několik zranění urychlilo jeho rozhodnutí o pauze v závodění. Charpentier byl však vždy věrný značce Honda a právě tento tým mu nabídl účast v letošním legendárním čtyřiadvacetihodinovém závodě.


Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 1-2/2025
  • RACING PARTY 2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2025
  • Motorbike 12/2024
  • Motorbike 11/2024

Aktuálně na MotoLife

RACING PARTY 2024 19. 12. 2024
Motorbike 12/2024 4. 12. 2024
Motorbike 11/2024 8. 11. 2024

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
25. ledna
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1982 - Kompletní výsledky a popis sezóny 🏍
MotoLife
14. prosince
Oficiální předprodej vstupenek na jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí příštího roku, Grand Prix České republiky, začne v pondělí 16. prosince v 10 hodin. Mistrovství světa silničních motocyklů se na brněnský Masarykův okruh vrátí po pěti letech v termínu 18. až 20. července 2025.
Všechny příspěvky ...