Marco Melandri s týmem Hayate Racing.
vydáno 8. 3. 2009, text Jiří Nykodým, foto RZ
Podle manažera Marca Melandriho bude v nejbližších dnech podepsána smlouva s týmem Hayate Racing na celou sezonu 2009.
Tři dny po skončení předsezónních testů na katarském okruhu Losail se Marco Melandri rozhodl pokračovat v přípravě na sezonu 2009, kdy definitivně pojede v týmu Hayate Racing. Melandri sice v Kataru obsadil během třetího dne testů nepříznivou poslední pozici, ale jak sám Marco prozradil, pokud se týmu podaří vyřešit problémy s přilnavostí zadního kola, mohl by být nový motocykl Kawasaki i celkem konkurenceschopný.
Podle aktuálních informací již Marcův manažer Alberto Vergani informoval vedení o tom, že se Marco rozhodl podepsat roční smlouvu. Melandriho ale stále trápí fakt, že u tohoto stroje nemůže očekávat během celé sezony žádný vývoj, protože Kawasaki bude jen udržovat motory a vyrábět náhradní díly.
„Marco se rozhodl, že bude dále závodit. Když testoval motorku v Kataru, zjistil, že to není tak špatné, jak očekával. Pokud se týmu podaří vyřešit problémy se zadním kolem, mohl by být i celkem konkurenceschopný. Hlavním důvodem, který dovedl Marca k tomuto rozhodnutí, je to, že by pro něj bylo velmi těžké chybět celý rok v MotoGP. I když není motocykl na špičkové úrovni, je pro Marca důležitější pokračovat v závodění než to nezkusit a sedět doma. Už je rozhodnutý, smlouva bude podepsána v několika následujících dnech,“ oznámil Melandriho manažer Alberto Vergani.